برای اطلاع از جدید ترین اخبار در کانال لستانبول عضو شوید. 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
کاریابی در ترکیه
کاریابی در ترکیه

برای پیدا کردن کار در ترکیه روش‌های مختلفی وجود دارد که بسته به نوع مهارت و کار مورد نظر، روشهای متفاوتی پیشنهاد می شود. بعضی از شرکت های کاریابی در ایران  با گرفتن مدارک و اطلاعات در خصوص حوزه ی  تخصص  افراد، اقدام به کاریابی در ترکیه می کنند. این شرکت ها برای پیدا کردن کار در ترکیه با نمایندگان و شرکت های موجود در ترکیه همکاری می کنند و می توانند بر اساس ظرفیت های کاری موجود در بازار کار ترکیه تعدادی نیروی کار به ترکیه اعزام کنند.

در خصوص شرکت های کاریابی در ترکیه، خصوصا شهری مانند استانبول توجه به این نکته ضروری است که بسیاری از شرکت ها با هماهنگی برخی از کارفرماها اقدام به دریافت هزینه‌های گزاف از افراد کرده و با وعده ی قراردادهای طولانی مدت افراد بی اطلاع را به ترکیه کشانده و بعد از یک ماه نیروی مورد نظر را اخراج می‌کنند. این شرایط در مشاغل کارگری و خدماتی بسیار اتفاق می‌افتد. لذا بدون حضور شخصی در ترکیه و تنها با اتکا به کاریابی اقدام به درخواست و پرداخت هزینه ای جهت یافتن شغل نکنید. بیشتر این نیروهای اعزامی عموماً در بخش خدماتی و نیروی کارگری در ترکیه و بدون ویزای کاری فعالیت می کنند. برای پیدان شغل در مشاغل تخصصی‌تر نیز شما باید از روش های دیگری برای اعزام به ترکیه یا پیدا کردن کار در ترکیه اقدام کنید. عموماً گرفتن ویزای کاری تخصصی سخت است و نیاز به مهارت دارد. مشاغل تخصصی در ترکیه درآمدهای بالاتری دارند و میانگین حقوق افراد متخصص در ترکیه حدود  5000 لیر است. یکی از شرایط اساسی اخذ ویزای کاری ترکیه علاوه بر داشتن مهارت شغلی، توانایی زبان ترکی هست و کسانی‌که با زبان ترکی آشنایی بیشتری دارند شانس بیشتری در بدست آوردن شغل مناسب در ترکیه دارند. حقوق پایه وزارت کار ترکیه در حدود 2000 لیر است.

یکی دیگر از روش های رایج و مطمئن کاریابی در ترکیه، پیدا کردن کار از طریق سایت های کاریابی ترکیه است. بر اساس فرصت‌های شغلی موجود، روزانه آگهی‌های به روز مشاغل در این سایت‌ها منتشر می شود. با ثبت نام در این سایت ها و ارسال رزومه به شرکت های نیازمند نیروی کار، به صورت رایگان امکان یافتن شغل مناسب در استانبول و اکثر شهرهای بزرگ ترکیه وجود دارد.

http://www.eleman.net/

http://www.kariyer.net/
http://www.insankaynaklari.com/
http://www.secretcv.com/
http://www.yenibir.com/
http://www.tekadres.com/
http://www.recruitmenturkey.com/
http://www.manpower.com.tr/

دیدگاه‌ها   

#7 مجتبی 1397-11-09 11:32
سلام..۳۴ساله و مجرد..دارای مدرک تحصیلی دیپلم..گواهینانه پایه ۲..ومدارک قهرمانی تکواندو و مربی و داور درجه ۱ رسمی..اشنایی با کوهنوردی و کویر نوردی و سنگ نوردی..اشنایی با دفاع شخصی کاربردی..و ....شاید به کار نیاد ولی قصد مهاجرت به ترکیه یا سوئد رو دارم
#6 رامین 1397-09-18 12:42
سلام من برق کار صنعتی هستم با بیش از ۱۷ سال تجربه کاری درخواست کار در ترکیه دارم لطفا راهنمایی کنید
#5 وحيد 1397-09-04 08:04
سلام وحيد هستم.دنبال کار آشپزي در ترکيه مي گردم
#4 محسن رخش ماه 1397-08-28 15:04
سلام من دنبال کار هستم مجردم از نیشابور خواهش می کنم کمک کنید
#3 محمد 1397-07-25 19:49
باسلام.استادکاربرق صنعتی.کاندویت.برق فشارضعیف ومتوسط وسیستمهای حرارتی وبرودتی هستم
#2 مشاور 1397-06-22 10:06
سلام. ممنونم از شما
#1 زینب 1397-06-21 07:30
سلام
سایت خوبی بود حداقل خیلی دقیق اطلاعات رو دراختیار گذاشتید.
برای من که قصد رفتن و کار کردن دارم به دردخورد

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ثبت آگهی

برای ثبت رایگان آگهی لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید یا اگر حساب کاربری ندارید در سایت ثبت نام کنید.