برای اطلاع از جدید ترین اخبار در کانال لستانبول عضو شوید. 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
تصویر خطوط متروی استانبول
تصویر خطوط متروی استانبول

مترو استانبول یکی از قدیمی ترین خطوط مترو ترکیه است و قدمتی در حدود 100 سال دارد. ساعات حرکت مترو استانبول و شروع به کار مترو استانبول از شش صبح تا 12 شب است و تقریباً در سراسر شهر خطوط مترو کشیده شده است. خرید کارت مترو استانبول که استانبول کارت نامیده میشود از همه ی باجه های سراسر شهر امکان پذیر است و قیمت این کارت ۶ لیر است. شارژ کارت مترو استانبول از باجه ها و دستگاههای داخل مترو استانبول امکان پذیر است. هزینه هر خط مترو در استانبول 2.6 لیر است و شما برای تغییر خط نیز باید مبلغی بپردازید. برای گروه‌های مختلف نیز تخفیف در بلیط های رفت و آمد مترو در استانبول در نظر گرفته شده است و برای دانش آموزان و معلمان پنجاه در صد تخفیف درمسیرهای رفت و برگشت در نظر گرفته شده است. ماوی کارت یا کارت آبی برای کسانیکه به تعداد زیاد از خطوط مترو در طول روز استفاده می‌کنند به صرفه تر است.شما با پرداخت 205 لیر ماهانه 180 بار می‌توانید از این کارت استفاده کنید.قیمت این کارت 20 لیر بوده و با داشتن کارت اقامت از باجه های مترو قابل خریداری می باشد.این کارت برای استفاده یک شخص در یک خط طراحی شده و چندین نفر در یک خط امکان استفاده از آن را ندارند. نقشه ی استانبول و راههای مترو با زمان حرکت مترو برای موبایل هم در اپلیکیشن های مختلف وجود دارد که می توانید به راحتی دانلود و نصب نماید.

خطوط متروی استانبول به شرح زیر هستند:

خط شماره یک مترو استانبول:آکسارای-فرودگاه آتاتورک

اگر هتل شما در آکسارای قرار دارد به راحتی با استفاده از این خط می توانید خط مترو فرودگاه آتاتورک را استفاده کرده و با هزینه کمتر به فرودگاه برسید.

خط شماره دو مترو استانبول:ینی کاپی – حاجی عثمان

برای رفتن به تاکسیم یا مرکزخریدجواهردر شیشلی می توانید از این خط استفاده کنید و این خط به خاطر نزدیکی به مرکز شهر همواره شلوغ است.

خط شماره سه مترو استانبول : اسنلر-کیرازلی

این خط بزرگترین ترمینال اتوبوسرانی استانبول یعنی اسنلر را به منطقه‌ی کیرازلی وصل می کند.

خط شماره چهار مترو استانبول: کادیکوی_کارتال

این خط مترو در استانبول بخش آسیایی استانبول را پوشش می دهد و شما می توانید برای رفتن به فرودگاه سابیها از این خط مترو استفاده کنید.

خط شماره پنج مترو استانبول: کیرازلی –پارک المپیاد و باشاک شهیر

این خط غربی ترین منطقه ی استانبول را به مرکز استانبول وصل می کند و کسانیکه قصد سکونت در منطقه ی بیلکدوزو و باغچه شهیر را دارند به راحتی می توانند از این خط برای حمل و نقل در داخل استانبول استفاده کنند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ثبت آگهی

برای ثبت رایگان آگهی لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید یا اگر حساب کاربری ندارید در سایت ثبت نام کنید.