برای اطلاع از جدید ترین اخبار در کانال لستانبول عضو شوید. 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 
خرید اتومبیل در ترکیه
خرید اتومبیل در ترکیه
‍ 
بازار خودرو ترکیه در حال رشد است و تنوع شرکتهای خودرو دسترسی آسان به طیف وسیعی از خودروهای جدید و دست دوم را مقدور می سازد. مدل های جدید ماشین در نمایندگی مجاز فروش و بازار خودرو، همچنین از طریق وب سایت ها و تبلیغات روزنامه ها به فروش می رسد.
یک خارجی در ترکیه باید اجازه اقامت معتبر داشته باشد تا بتواند برای خرید یک ماشین اقدام کند.
پروسه ثبت وسایل نقلیه و اسناد مورد نیاز توسط خارجی ها همانند شهروندان ترکیه است، شماره پلاک ماشین برای افراد خارجی ساکن ترکیه از گروه MA / MZ می باشد و یک خودرو جدید باید ظرف سه ماه پس از خرید در دفاتر ثبت ترافیک ثبت شود.
اسناد مورد نیاز برای ثبت خودرو جدید در ترکیه شامل موارد زیر است:
سند فروش از دفتر اسناد رسمی 
(Noter SatışSenedi)
فاکتور فروش (Fatura)
سند فنی 
(Karayolu uygunluk belgesi)
برگه مالیات (ÖTV makbuzu)
بیمه اجباری موتور 
(Zorunlu Motor Sigortası)
چگونه یک خارجی در ترکیه میتواند خودروی معاف از مالیات بخرد؟
هر فرد خارجی که اجازه اقامت معتبر در ترکیه را دارد میتواند یک ماشین جدید و یا دست دوم از یک خارجی دیگر خریداری کند و یا خودرو مورد نظر خود را از هر کشور خارجی وارد ترکیه کند.
این استثناء مالیات بر خودرو به این معنی است که یک خارجی می تواند از یک فروشنده مجاز بدون پرداخت مالیات ویژه مصرف (Özel Tüketim Vergisi، ÖTV) یا مالیات بر ارزش افزوده (Katma Değer Vergisi، KD) یک خودرو جدید خریداری کند. 
نکته: تنها مالیاتی که باید پرداخت شود مالیات بر جاده سالیانه (باندلر) است.
این مزایای مالیاتی رایگان فقط برای یک ماشین و یک اجازه اقامت می باشد. فقط اعضای خانواده مرتبط می توانند این ماشین را رانندگی کنند. شهروندان ترکیه اجازه این نوع خرید و یا رانندگی این خودروها را ندارند. این نوع خرید معاف از مالیات از تسهیلات دولت ترکیه برای خریداران خارجی املاک در ترکیه میباشد.
خودروهای معاف از مالیات معمولا به عنوان پلاک ابی شناخته می شوند (Mavi Plaka) و دارای شماره ثبت  "MA / MZ" هستند. ثبت خودرو در "مجوز آبی" ذکر شده است و تا انتهای زمانی که در کارت اقامت ثبت شده  معتبر است. اگر کارت اقامت تجدید نگردد، جریمه برای فرد مذکور در نظر گرفته می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ثبت آگهی

برای ثبت رایگان آگهی لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید یا اگر حساب کاربری ندارید در سایت ثبت نام کنید.