برای اطلاع از جدید ترین اخبار در کانال لستانبول عضو شوید. 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

بیمه دولتی در ترکیه
بیمه دولتی در ترکیه

‌تمامی افرادی که قصد اقامت هرچند کوتاه مدت در ترکیه را دارند بایستی خود را در این کشور بیمه کنند، چراکه هزینه مداوا و خدمات پزشکی حتی سرپایی در ترکیه به نسبت ایران به صورت آزاد بسیار بالا است. علاوه بر این، کسانی‌که برای اخذ ویزای کوتاه مدت اقدام می کنند برای گرفتن حق اقامت بایستی حتما بیمه شده باشند. دفاتر خصوصی متعددی این کار را انجام می دهند و بیمه های خصوصی یکساله از 300 لیر الی 3000 لیر با موارد شمول مختلف این کار را انجام می‌دهند. هزینه‌ی بیمه برای رده‌های سنی و شغلی مختلف، متفاوت است. برای مثال اغلب دانشگاه‌های دولتی با هزینه ی 600 لیر، سالیانه دانشجوهای خود را بیمه می کنند. در این میان چیزی که بسیار اهمیت دارد و اکثراً دانشجوهای تازه ورود از آن بی خبرند این است که تمامی دانشجوهای خارجی در طول سه ماه اول دانشجویی حق استفاده از بیمه ی دولتی خود کشور ترکیه (SGK)  را دارند و این بیمه مزایای زیادی برای دانشجویان از لحاظ هزینه و دریافت خدمات درمانی دارد. برای اطلاع از شرایط دریافت این بیمه کافیست به نزدیکترین (sosyal güvenlik kurumu )یا مرکز بیمه تامین اجتماعی محل زندگی خود مراجعه کنید.

هزینه بیمه دولتی در ترکیه برای افراد واجد شرایط در حدود 1000 لیر سالانه می‌باشد و کسانی‌که از بیمه دولتی ترکیه استفاده می کنند حق استفاده رایگان از تمامی بیمارستان های دولتی ترکیه را دارند. دانشجویانی که اجازه اقامت خود را دریافت نکرده اند می توانند با مراجعه به مرکز بیمه عمومی محل تحصیل یا زندگی ثبت نام خود را انجام و نام خود را در سیستم بیمه ی دولتی رزرو کنند تا بعد از اخذ اجازه اقامت با واریز وجه و تکمیل پرونده و ورود شماره ملی خارجی خود از امکانات بیمه ی دولتی استفاده کنند.

افراد خارجی که به روشی غیر از اقامت دانشجویی یا کاری در ترکیه ساکن شده اند بایستی از طریق شرکت های خصوصی اقدام به دریافت بیمه کنند. شرکت های خصوصی بیمه در ترکیه زیاد هستند ولی معروفترین شرکتها عبارتند از:ALYANZ-SOMPO-GUNES TURK NIPPON-RAY-DOGA. هر کدام از این شرکت ها برای خدمات تحت پوشش خود هزینه های متفاوتی برای یکسال دریافت می کنند. برای مثال شرکت آلیانز یکی از بهترین شرکت های بیمه ی بخش خصوصی است و هزینه ی آن به نسبت بقیه ی شرکت ها بالاتر است در این میان بیمه های سومپو و نیپو هم جز گزینه های خوب و معقول برای دریافت بیمه هستند. برای مثال هزینه ی بیمه ی سومپو برای افراد 18-25 سال 145 لیر، افراد 26-30 195 لیر، 31-35 سال 209 لیر، 36-40 سال 235 لیر، 41-45 سال 309 لیر، 46-50 سال 310 لیر، 51-55 سال 410 لیر، 56-60 سال 570 لیر است. برای دریافت اجازه اقامت نوع بیمه اهمیتی ندارد ولی مدت اجازه اقامت درخواست کنندگان بر اساس تاریخ شروع و پایان بیمه ی در اداره امنیت تنظیم میشود. اداره امنیت برای اجازه اقامت از نوزدان و افراد سالخورده بیمه درخواست نمی کند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ثبت آگهی

برای ثبت رایگان آگهی لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید یا اگر حساب کاربری ندارید در سایت ثبت نام کنید.