برای اطلاع از جدید ترین اخبار در کانال لستانبول عضو شوید. 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

استانبول شهری که سراسر دریاست در بیشتر فصل‌های سال محلی برای آرامش و تفریح مسافران در ماه‌های گرم است. در استانبول و ماه‌های گرم  تابستان تنها با فاصله ی کمی از مرکز شهر امکان دسترسی به سواحل دریایی برای تفریح امکان‌پذیر است. در سواحل استانبول امکان موج سواری، قایق رانی، شنا و... وجود دارد. خصوصاً در تابستان سواحل دریای استانبول پراز توریست‌های خارجی است که برای گذراندن تعطیلات به این شهر ساحلی سفر کرده‌اند. در قسمت‌های مختلف استانبول سواحل تفریحی بسیاری وجود دارند که دارای امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی است. پلاژهای ساحلی هر ساله از طرف سازمان مدیریت توریسم کنترل و آزمایش می شوند تا از نظر سلامت آب و خاک در این سواحل  اطمینان حاصل شود. از نظر میزان کیفیت و تمیزی آب های دریا، سواحل جزایر در رتبه ی اول قرار دارند.

این سواحل در مناطق مختلف شهر ایستگاه های اتوبوس دارند که امکان دسترسی آسان به این سواحل را فراهم می کند. در زیر برخی از بهترین سواحل استانبول را به شما معرفی خواهیم کرد:

 

ساحل بابیلون
ساحل بابیلون

۱- ساحل بابیلون (Babylon)‌

این ساحل از پرطرفدارترین سواحل استانبول است. مخصوصاً‌ موسیقی دوستان این ساحل را بسیار دوست دارند. در این‌جا از آفتاب و دریا همراه با نغمه‌های موسیقی لذت خواهید برد. فستیوال‌های موسیقی نیز به صورت منظم در این ساحل برنامه دارند. برای اطلاع از برنامه‌‌های این فستیوال‌های موسیقی اینجا را کلیک کنید. در این ساحل رستوران با کیفیتی نیز وجود دارد که در آن غذاهای مدیترانه‌ای و ناحیه اژه سرو می‌شود.

هزینه ورودی: روزهای هفته ۴۰ لیر- آخر هفته ۶۰ لیر

چگونه به ساحل بابیلون برویم؟

‌به ایستگاه متروی حاجی عثمان بروید و اتوبوس شماره ۱۵۱ (مسیر ساریر کیلیوس) را سوار شوید و در ایستگاه Plaj Yolu پیاده شوید. از این‌جا ۲۰ دقیقه با ساحل فاصله پیاده‌روی دارید. اطلاعات این اتوبوس را از اینجا می‌توانید دریافت کنید.

ساحل بورج
ساحل بورج

۲- ساحل بورج (Burc) استانبول:

این ساحل که روی زمینی که ملک دانشگاه بغازیچی است قرار دارد، تمامی چیزهایی را که می‌توانند یک روز خوب را برایتان رقم بزنند دارد. طول این ساحل ۲ کیلومتر است و ماسه‌های سفید سراسر آن را پوشانده اند. رستوران و بار هم در کنار ساحل وجود دارد. عصرهای آخر هفته موسیقی‌های زیبایی منتظرتان است. ساحل برج هرساله میزبان مسابقات قهرمانی کایت سواری روی دریا است. و بسیار از کنسرت‌ها هم در این ساحل اجرا می‌شوند.

هزینه ورودی: روزهای هفته ۳۰ لیر،‌ آخر هفته ۵۰ لیر

چگونه به ساحل برج برویم؟

ایستگاه متروی حاجی عثمان پیاده شوید و اتوبوس شماره ۱۵۲ (مسیر زکریا کوی) را سوار شوید و در ایستگاه مدرسه پلیس (Polis Okulu) پیاده شوید. پس از نیم ساعت پیاده روی به ساحل خواهید رسید.

ساحل دالیا
ساحل دالیا

۳- ساحل دالیا (Dalyia)  استانبول

یکی از سواحل تفریحی دریای سیاه در استانبول این ساحل است که 20 کیلومتر از استانبول فاصله دارد و با داشتن تخت ها و چترهای زیاد در اطراف ساحل و کافه ها و رستوران های ترکی همیشه مملو از گردشگران خارجی است و فعالیت‌هایی نظیر شنا در دریا، پیاده روی، آفتاب گرفتن، قایق سواری، موج سواری و والیبال ساحلی در آنجا امکان‌پذیر است.

هزینه ورودی:25 لیر

چگونه به ساحل دالیا برویم؟

 از ایستگاه حاجی عثمان اتوبوس شماره ۱۵۱ را سوار شوید و در ایستگاه ساحل دالیا پیاده شوید.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ثبت آگهی

برای ثبت رایگان آگهی لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید یا اگر حساب کاربری ندارید در سایت ثبت نام کنید.