برای اطلاع از جدید ترین اخبار در کانال لستانبول عضو شوید. 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

7 کاری که باید در خیابان استقلال انجام دهید

خیابان استقلال استانبول یکی از شلوغ ترین خیابان های این شهر است. در استانبول به این خیابان «استقلال جاده سی» Istiklal Caddesi می گویند. طول این خیابان 1.4 کیلومتر است و کوچه های زیادی به آن منتهی می شوند.

خیابان استقلال از صبح تا نیمه شب شلوغ و پر تردد است اطراف آن پوشیده از ساختمان های تاریخی هستند که یادگاری از عصر عثمانی به شمار می روند. این خیابان در زمان عثمانی ها محل تردد اشراف و روشنفکران بود

پس از جنگ استقلال ترکیه در سال 1923 نام این خیابان به خیابان استقلال تغییر کرد اما در سالهای 1970 این خیابان به علت عدم رسیدگی، منطقه مناسب و خوبی به شمار نمی رفت. در دهه 1990 شورای شهر استانبول تصمیم گرفت که وضعیت این خیابان رابهبود ببخشد، میلیون ها دلار هزینه و تلاش های زیاد باعث شد تا این خیابان به شرایط خوب کنونی خود برسد و به عنوان یکی از مراکز توریستی استانبول مطرح شود. در این مقاله به کارهایی که بایستی درخیابان استقلال انجام دهید می پردازیم.

کلیسای سنت آنتونیو
کلیسای سنت آنتونیو

کلیساها، مساجد و کنیسه های خیابان استقلال

تعدادی کلیسا در این منطقه وجوددارند اما بزرگترین و بهترین این لیساها کلیسای سنت آنتونیو پودا است. معماری نئو گوتیک این کلیسا بسیار زیباست. این کلیسا هنوز هم به عنوان محل دعای مسیحیانی که در شهر عمدتاً مسلمان استانبول زندگی می کنند استفاده می شود. دیدن بناهای مذهبی شهر استانبول غنای فرهنگی این شهر شامل چندین مذهب مختلف را به رخ بینندکان می کشد.

خرید در خیابان استقلال

خرید کردن درخیابان استقلال خیلی راحت هست. تا چشم کار می کند مراکز فروش لباس، موسیقی، ورزشی و تفریحی در خیابان استقلال وجود دارند. بسیاری از این مراکز شعبه های برند های معتبر هستند. در شعبه های برند ها نمی توانید با فروشنده ها چانه بزنید اما مغازه های اطراف که توسط افراد اداره می شود جای چانه زدن وجود دارد و توصیه می شود که حتماً چانه بزنید و درخواست تخفیف کنید.

برج گالاتا
برج گالاتا

عکاسی خیابانی

فضای خیابان استقلال طوری است که هم عکاسان حرفه ای و هم عکاسان تازه کار می توانند از آن بهره مند شوند. اگر می خواهید نگاه عمیقتری به زندگی روزانه در استانبول بیاندازید جاده استقلال یکی از بهترین نقطه های شروع است. عکاسی را می توانید از خیابان استقلال شروع کنید به برج گالاتا بروید، از ساختمان های اطراف و افراد عکاسی کنید.

بازدید از موزه مولوی

موزه مولوی قبلاً خانقاه درویشان استانبول بوده است و در آن لباس های آن ها، سازهایشان، و کتاب هایشان را می توانید ببینید و مطالعه کنید. گاهی هم در این موزه مراسم سما درویشان برگزار می شود. بازدید از این موزه بینش عمیقتری نسبت به صوفی گری و تاریخچه درویشان ترکیه به شما می دهد.

بازدید از مجسمه استقلال

مجسمه استقلال در میدان تاکسیم قرار دارد که می توانید آن را به راحتی پیدا کنید. این مجسمه یادآور جنگ استقلال ترکیه است که ترک ها برای آن ارزش بسیاری قائل هستند. این مجسمه اولین بار در سال 1928 ساخته شد و آخر هفته ها نزدیک به سه میلیون نفر از کنار این مجسمه رد می شوند و آن را می بینند.

نقاشی مربی لاک پشت
نقاشی مربی لاک پشت

گالری های هنری

در کوچه های منتهی به خیابان استقلال گالری های هنری مانند موزه Pera و گالری های کوچکی مانند Misir Apartmani در بخش گالاتا قرار دارند که بسیاری از هنرمندان ترک و بین المللی آثار خود را در آن به نمایش می گذارند. در موزه Pera بسیاری از گران ترین و ارزشمند ترین نقاشی های موجود در ترکیه به نمایش در آمده اند. یک از نقاشی های بسیار معروف این موزه نقاشی «مربی لاک پشت» از عثمان حمدی نقاش معروف ترک است.

گوش فرا دادن به موسیقی خیابانی

در جای جای خیابان استقلال گروه های موسیقی در حال پخش موسیقی های مختلف هستند. صد البته کیفیت موسیقی برخی از آن ها متوسط یا کم است اما گاهی هم موسیقی های خوبی از نوازندگان خیابان استقلال شنیده می شود. اگر گذرتان به ایستگاه مترو تاکسیم هم بخورد معمولاً عصرها نوازندگانی که معمولاً از سطح بالاتری از نوازندگی و موسیقی برخوردار هستند نغمه های زیبایی را اجرا می کنند که توانایی این را دارد که شما را چند ده دقیقه در ایستگاه مترو، ایستاده و در حال شنیدن موسیقی نگاه دارد.

زندگی شبانه در خیابان استقلال

در خیابان استقلال بارها و رستوران های بسیار زیادی وجود دارند، از شعبات رستوران های بین المللی مانند KFC و برگر کینگ گرفته تا رستوران های غذاهای عربی، ترکی و رستوران های کوچکتر و یا قهوه خانه هایی که قلیان و چایی نیز سرو می کنند. بارها و کلاب هایی هم در کوچه های منتهی به خیابان وجود دارد که معمولاً افرادی را استخدام کرده اند که شما را به این کلاب ها راهنمایی کنند. توصیه ما این است که در وارد شدن به کلاب ها وبارها دقت بسیار زیادی به خرج دهید و ترجیحاً به بار یا کلابی وارد شوید که افراد را بشناسید را همراهان شما آن جا را تجربه کرده باشند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ثبت آگهی

برای ثبت رایگان آگهی لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید یا اگر حساب کاربری ندارید در سایت ثبت نام کنید.