برای اطلاع از جدید ترین اخبار در کانال لستانبول عضو شوید. 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
رئیس پیشین دانشکده جراح پاشا
زئیس پیشین دانشکده جراح پاشا

رئیس دانشده پزشکی جراح پاشا در تاریخ جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ در پی بازدید محرم اینجه نامزد حزب جمهوریت ترکیه، از کار برکنار شد.

انجمن تحصیلات عالیه ترکیه (YÖK) آقای دوران را از کار برکنار کرد.

آقای دوران در جلسه خداحافظی از همکاران و شاگردانش تایید کرد که قبل از ورود آقای اینجه دستوری مبنی بر عدم اجازه ورود به ایشان را دریافت کرده بود.

این خبر توسط معاون حزب جمهوری ترکیه،‌ علی شکر در صفحات اجتماعی‌اش اعلام شده است. آقای اینجه هم از برکناری آقای دوران انتقاد کرده است و گفته است که «همان قانوینی که باعث شده است دانشگاه استانبول چند تکه شود باعث اخراج رئیس دانشکده پزشکی این دانشگاه نیز شده است. به دلیل وجود این گونه قوانین است که من تصمیم گرفته‌ام کاندید ریاست جمهوری شوم»

او افزود « پس از انتخابات،‌ آزادی و استقلال به دانشگاه‌ها و کشور بازخواهد گشت و ریاست دانشکده و دانشگاه‌ها نه توسط یک نفر بلکه توسط خود دانشگاه انتخاب خواهند شد»

آقای اینجه در بازدید خود از دانشگاه جراح پاشا قول داده بود که جلوی تقسیم ۱۳ دانشگاه بزرگ ترکیه را بگیرد. او گفت «‌آنها مردم ما را چند تکه کرده‌اند و اکنون قصد دارند دانشگاه‌ها را نیز چند تکه کنند. اما ما یک ملت واحد و یک جان واحدیم و دانشگاه‌هایمان نیز تکه تکه نخواهند شد»

دانشجویان و اساتید ترکیه نیز در هفته‌های اخیر به قانونی که به جدا شدن بخش‌های مختلف دانشگاه استانبول، قدیمی‌ترین دانشگاه ترکیه می‌انجامد اعتراض کرده‌اند. دانشکده جراح‌پاشا جزو دانشکده‌هایی خواهد بود که از دانشگاه جدا می شود.

(منبع روزنامه جمهوریت ترکیه)

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ثبت آگهی

برای ثبت رایگان آگهی لازم است به حساب کاربری خود وارد شوید یا اگر حساب کاربری ندارید در سایت ثبت نام کنید.